در با اعضای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی: توسعه ارتباطات رسانه‌ای بین اصفهان و کشورهای اسلامی بيش از 140 تن از اعضای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی شامگاه چهارشنبه در ديدار صميمانه با شهردار اصفهان شركت كردند.
 ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۲ مهر ساعت 0 و 0 دقیقه
به گزارش ایمنا، نزدیک به 140 نفر از اعضای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی که برای شرکت در هشتمین اجلاس این اتحادیه به ایران آمده بودند، راهی اصفهان شدند تا در سفری دو روزه از این شهر بازدید به عمل آورند.
این گروه پس از بازدید از مجموعه مذهبي تاریخی تخت فولاد، در ديدار صميمانه با دكتر جمالي نژاد شهردار اصفهان شركت كردند.
دکتر مهدی جمالی‌نژاد در اين ديدار ضمن خیرمقدم به مهمانان، با تاکید بر اهمیت نقش رسانه‌های اسلامی در عرصه‌های گوناگون، گفت: رسانه‌های  اسلامی طی یک دهه اخیر‌، موفقیت‌های بزرگی را در زمینه اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی در عرصه بین الملل در کارنامه خود رقم زده‌اند و با گسترش شبکه‌های فرا ملی فصل نوینی در گسترش و ژرفش روابط و مناسبات رسانه‌ای آغاز کرده‌اند اما قطعا در اين مسير راه زيادي باقي مانده است.
وی سپس از ویژگی‌های استان و به ویژه شهر اصفهان در سطح ملی و بین‌المللی یاد کرده و اظهار داشت: این کلان‌شهر در سال 2006 به عنوان پایتخت فرهنگي جهان اسلام برگزیده شد.
دکتر جمالی‌نژاد افزود: اصفهان با 14 شهر مهم دنیا پیمان خواهرخواندگی داشته و همچنین به عضویت سازمان‌های مهم بین‌المللی از جمله اجلاس بین‌المللی میراث ناملموس، سازمان کلان‌شهرها، سازمان شهرها و پایتخت‌های اسلامی جهان و غیره نیز در آمده است.
وی از اصفهان در حوزه صنایع دستی با عنوان شهری بی‌نظیر یاد کرده و اظهار داشت: این شهر تاریخی به تازگی به شبکه‌ شهرهای خلاق جهان هم پیوسته است.
وی با بیان اینکه استان اصفهان یکی از وسیع‌ترین استان‌های کشور است، گفت: این استان نقشی چهارراه‌گونه را در مرکز جغرافیایی ایران اسلامی ایفا می‌کند.
وي تاكيد كرد: شهرداری اصفهان در راستای برنامه های راهبردی خود تسهیل و تسریع ارتباطات رسانه ای بین کشورهای اسلامی به ویژه کشورهایی با پیشینه تاریخی را ممورد توجه جدي قرار داده است و امید آن داريم با توسعه مبتنی بر پژوهش و شناخت علمی و عملی از ویژگی های فرهنگی ،  اجتماعی و تاریخی یکدیگر  چهره واقعی شهرهای اسلامی به جهانیان شناسانده شود.
نقش مهم اصفهان در تشکیل جبهه رسانه‌های اسلامی
در ادامه این مراسم، حجت الاسلام «علی کریمیان»، دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی نیز از شهرداری اصفهان برای ترتیب دادن این مراسم و میزبانی از اصحاب رسانه و جبهه مقاومت اسلامی تقدیر کرده و از آن با عنوان فرصتی طلایی برای آشنایی با شهر فرهنگی و تاریخی اصفهان یاد کرد.
وی خاطر نشان کرد: استان و به ویژه شهر اصفهان از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است و می‌تواند در تشکیل جبهه رسانه اسلامی نقش مهمی را ایفا کند.
وی ابراز امیدواری کرد که سفر به این شهر تاریخی بتواند زمینه لازم برای ایجاد همکاری میان اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و شهرداری و صدای و سیمای مرکز اصفهان را فراهم کند.
در بخش دیگری از این ضیافت، «عبداله قیصر»، رییس مجلس اعلای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و همچنین مدیر شبکه المنار لبنان به ایراد سخنرانی پرداخت.
شهرت تاریخ و تمدن اصفهان در سرتاسر جهان
وی نیز ضمن قدردانی از میزبانی شهرداری اصفهان، نصف جهان را شهری دانست که در سرتاسر جهان به تاریخ و تمدن شهره است.
قیصر تاکید کرد که گرچه اصفهان با نام نصف جهان شناخته می‌شود اما، لبنان را باید "شاهد دنیا" خواند چرا که این کشور در خط مقدم جبهه مبارزه با رژیم صهیونیستی قرار دارد.
مدیر شبکه المنار با اشاره به دو پیروزی بزرگ حزب الله در مقابل اسراییل، گفت که این موفقیت‌ها تمامی جهان اسلام را شاد کرده و اغلب رسانه‌های اسلامی اخبار مربوط به آن را در سرتاسر جهان منعکس کردند.
وی از رسالت مهم رسانه‌های اسلامی در شرایط کنونی نیز یاد کرده و اظهار داشت که هجمه آمریکا و جریان‌های تکفیری در منطقه اسلام و مسلمانان را هدف قرار داده‌اند.
معاون وزیر فرهنگ افغانستان نیز دیگر سخنران این مراسم بود. وی نیز ابراز امیدواری کرد که با افزایش این قبیل دیدارها، زمینه‌های همگرایی هرچه بیشتر میان رسانه‌های اسلامی فراهم شود.
در ادامه این مراسم، شهردار اصفهان با اهدای صنايع دستي اصفهان، گفت‌وگوی کوتاهی با برخی از چهره‌های برجسته اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی داشت.
مسعود احمدی افزادی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان، حسيني قائم مقام صدا و سيماي مركز اصفهان و محمود اشتری، دبیر کمیته رسانه و تبلیغات اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی نیز از دیگر مهمانان این مراسم بودند.